Szülőnek lenni program - Cserey Miklós


Több, mint 3 évtizede foglalkoztat, hogy a szülő, a felnőtt milyen módon tudja segíteni a gyerekét a fejlődésben, úgy hogy az a gyereknek a legjobb legyen.

Bruno Bettelheim szavaival hiszem és vallom, hogy lehet őszintén és elkötelezetten "elég jó szülő"-vé válni. Célomnak tekintem, hogy segítségemmel, közreműködésemmel, a lehetőségek megismerésével és megvalósításával minél több szülő és gyerek kiegyensúlyozottabbá és boldogabbá váljon.

A szülőnek lenni program gondolatisága

"A szülőség legyen a társadalmi közbeszéd része, a szülőségről összegyűlt tudások váljanak a családok hétköznapjainak gyakorlatává".

Rengeteg elméleti és gyakorlati tudás halmozódott fel, s bővül folyamatosan a pedagógia, a pszichológia, a szociológia és még számos tudományág műhelyeiben a családról, a gyerekről és a szülőkről. Ezek a tudások mind segítenek megérteni a családok működését, és megpróbálnak választ adni a családi kapcsolatok régi és új kérdéseire, ezekről azonban a gyakorló szülők keveset tudnak. Kevés a fórum, ahol eljuthatnának hozzájuk ezek a tudások, és nem "társadalmi divat" szülőként tanácsot kérni, a szülők többség úgy gondolja, hogy azért mert szereti a gyermekét, azért már jól is neveli.

Mindenki a legjobb szülő szeretne lenni, de valójában soha nem tanulta, hogy mit kell tenni, nem tudja, hogy a gyerekének mire van a leginkább szüksége, a gyereke milyen fejlődési fázisban van, milyen problémák foglalkoztatják és erre milyen lehetséges válaszok vannak.

Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a szülő segítő szándéka nem egyenlő a hatékony, és helyes segítséggel. A mai szülőnek, segíteni kell a gyerekének olyan dolgokra is megtalálni a választ, ami az Ő gyerekkorában, fiatal korában még nem létezett, nincsenek lehetséges minták a megoldásra.

A szülő lehet a biztos háttér a gyereknek a kortárs csoporttal való viszonyban, a világ nehézségeinek kezelésében az önállóság kifejlődésében, a saját céljaik kitűzésében és megvalósításában.

A szülőnek lenni program célja

  1. A közgondolkodás megváltoztatása, annak érdekében, hogy a szülők akarjanak több ismeretet szerezni a gyerekek fejlődéséről és fejlődésének jellemzőiről, a szülői támogatás eredményes megoldásairól.

  2. Országos hálózat létrehozására, amely szülői tanácsadókat készít fel arra, hogy különböző korosztályú gyerekek szülői csoportjainak nyújtsanak tanácsokat a gyerekük fejlődésének kérdéseihez. Elősegíteni és ösztönözni a bevált gyakorlatok terjedését, a tanácsadók és az azonos helyzetben levő szülők tapasztalatcseréjét.

  3. Tanácsadókat, laikus segítőket toborozni és kialakítani a képzésük, felkészítésük, valamint a folyamatos működtetés rendszerét.

©  
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el