Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság (GYIÖT)

A GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI ÖNKORMÁNYZATI TÁRSASÁG CÉLJA

A Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság (röviden: GYIÖT) 1996-ban jött létre azzal a céllal, hogy megteremtsük a hazai települési szintű gyermek és/vagy ifjúsági önkormányzatok (röviden GYIÖK) közös fellépésének lehetőségét, illetve a településeken aktív fiatalok számára találkozási lehetőséget biztosítsunk. A Társaság kiemelt célja, hogy az általunk elérhető valamennyi módszerrel előteremtsük a már működő, valamint az alakulni kívánó GYIÖK-ök szakmai- módszertani segítségét (képzések, fórumok találkozók szervezése, információs és szakmai kiadványok megjelentetése, a folyamatos információ áramlás elősegítése, stb.)

A GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI ÖNKORMÁNYZATI TÁRSASÁG FELÉPÍTÉSE ÉS MŰKÖDÉSE

A Társaságunknak tagja lehet bárki, aki annak alapszabályát elfogadja. A GYIÖT legalább három egyéni tagja tagcsoportot hozhat létre, abban az esetben, ha a tagcsoport rendelkezik demokratikusan megválasztott képviselőtestülettel, szervezeti és működési szabályzattal, valamint önálló költségvetéssel és annak fedezetével. A tagcsoportok azon települési GYIÖK-ök, amelyek elfogadják a GYIÖT Alapszabályát és jelzik csatlakozási szándékukat.

A GYIÖT legfőbb döntéshozó szerve a Küldöttgyűlés, amely a tagcsoportok meghatározott számú képviselőiből tevődik össze, amely azt jelenti, hogy a tagcsoportok akár mindahányan képviselhetik magukat, de csak egy szavazati joggal rendelkeznek. A Küldöttgyűlések között az operatív feladatokat az öt fős elnökség látja el, ami elnökből, három alelnökből és ügyvezető titkárból áll. A tagcsoportok közötti szorosabb együttműködés érdekében regionális tagcsoport szövetségeket hozhatnak létre.

A fontosabb feladatok ellátására állandó és ideiglenes munkacsoportokat hozhat létre.

Társaságunk legfontosabb rendezvénye a Települési Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzatok Országos Találkozója, amely évente más-más településen kerül megrendezésre. A GYIÖT programjainak és működésének anyagi hátterét egyrészt a befolyt tagdíjakból és felajánlásokból, javarészt pedig pályázatok útján biztosítja. Tevékenységeink során szoros munkakapcsolatot és együttműködést tartunk fenn az ország területén (általában ifjúsági területen működő) civil szervezetekkel és közigazgatási szervekkel.

További tevékenységek:

Állandó kapcsolattartás a Magyarországon működő gyermek és/vagy ifjúságiönkormányzatokkal, számukra szakmai- módszertani segítség nyújtása:

  • Programok, képzések, fórumok, találkozók, táborok szervezése

  • Kiadványok megjelentetése

  • Helyi szintű működésük elősegítése

  • Információáramlás elősegítése.

©  
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el