Gyermekbarát Piknik 2017. április 22.

Meghívó

Program

Révész György köszöntője

Dr. Harsányi Iván beszéde

Felhívás

Fényképek

Egy jó játék, amely osztatlan sikert aratott a pikniken:


Zsákdobáló játék

A homoludens.hu Egyesület szabadtéri játékrendezvényein évek óta az egyik legsikeresebb játék a Zsákdobáló. Egyszerűek a szabályai: 2 játékos felváltva dob a játéktáblára összesen 4-4 zsákocskát, csapatonként különböző színűeket. Aki ügyesebb, az messzebbről dob. Minél ügyesebbek, annál messzebbről dobnak. Annyi pontot kapnak a játékosok, amelyik számú lyukba esik a zsák. Az egyik zsák meglökheti úgy a másikat (akár az ellenfélét is), hogy az beleesik egy lyukba. Ilyen esetben is érvényes a pont, és az kapja, akinek a zsákja a lyukba esett.

Azért is szeretjük vinni rendezvényekre, mert 3 éves kortól felnőttekig mindenki próbálkozhat vele, gyors sikerélményt ad, de komoly kihívást is jelenthet. Szülő és gyereke együtt játszhat, legfeljebb a szülő távolabbról dob, így egyenlítve ki a különbséget kettőjük között. Nem kell a szülőnek "lebutítania" magát a gyerek szintjére, tehát ő is évezettel játszhat.

Ennek a játéknak sokféle változata van, lehet fából, papírból, kartonból elkészíteni, labdával dobni, több vagy kevesebb lyukat képezni a táblában. Ki lehet festeni a lyukak körülötti területet gyerekek segítségével mindenféle fantázia figurára, lehet a lyukakból mindent elnyelő száj, fej körvonal hajjal, fülekkel, vagy az űrben fekete lyukak.

A játék egy fajtája nagyon népszerű az USA-ban, cornhole néven. A nevét arról kapta, hogy hagyományosan kukoricával töltik meg a zsákokat (nálunk az ilyen dobójátékokat inkább babbal). Ott csak 1 lyuk van a táblán, a felső harmadban és kukoricazsákkal dobnak a játékosok. Nemzeti bajnokságokat rendeznek 2 személyes játékmóddal. Ez már igazi versenysport. A játékosok egymás mellett állnak fel, több mint 8 méterre a játéktáblától, így dobnak felváltva. Ha leesik a lyukba a kukoricazsák, akkor az 3 pontot ér, ha a táblán marad, akkor 1 pontot. Miután mind a 8 zsákot eldobták a játékosok és összeszámolják a pontjaikat, a győztes annyi pontot kap, amelyik a két játékos közötti pontkülönbség. Az nyer, aki hamarabb éri el a 21 pontot.

Ebben a játékban is lehet könnyítő, vagy nehezítő házi-szabályokat alkalmazni, hiszen a legtöbb ember számára ez nem verseny, hanem szabadtéri szórakozás. Pl. kevesebb pont elérése a cél, vagy pontosan kell elérni a 21 pontot, különben pontlevonás jár, stb.

Volt már olyan játszóházunk, ahol az egyik gyerek örömmel kiáltott fel, amikor meglátta a játékot, mert amikor John bácsinál Amerikában voltak, az önkéntes tűzoltóként dolgozó rokon sokat játszott ezzel a kollégáival és a magyar rokon gyerekkel.

A homoludens.hu Egyesület célja: minél több gyerekkel, felnőttel és családdal megismertetni a közös játék örömét. Jelmondatunk: Játszani tanítunk. Mindenkit, mindenhol. Közhasznú egyesületünk több mint 100 önkéntese, közösségi szolgálatos diákja, támogatója segítségével évente több mint 140 napon "játszik" klubjainkban, nyári táborokban, rendezvényeken. 300 társasjáték, 11 verseny (köztük puzzle kirakó, Aranyásók, malom), origami, játékkészítés, papírrepülő készítés lesz a programban, a homoludens.hu Egyesület közreműködésében1.

Csányi János
homoludens. hu Egyesület vezetője


1 További információk: www.homoludens.hu, info@homoludens.hu, youtube.com/homoludenshu, facebook.com/InternetJatekhaz


©  
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el